Parapety zewnętrzne jakie podejrzeliśmy, i które najbardziej przypadły nam do gustu zostały wykonane z cegły klinkierowej. Niektórzy wykorzystują do tego celu cegłę pochodzącą z rozbiórki, inni kupują nową, czystą. Oba rozwiązania prezentują się ciekawie. Zastanawia mnie jednak aspekt, który poruszył ktoś na forum Muratora - mostki termiczne jakie mogą występować przy budowie takich parapetów? Macie jakieś doświadczenia? Co sądzicie?
Źródło: http://www.zuzka.mojabudowa.pl/
Żródło: Forum Murator
Parapety wewnętrzne niewątpliwie będą u nas z prawdziwego drewna, i co do tego nie ma dyskusji, kwestia tylko jak mają wyglądać? Ano mają wyglądać naturalnie czyli tak jak to było robione kiedyś a mianowicie tak:
"Jeszcze jakiś czas temu parapety wykonywano wyłącznie ze zwykłej oszlifowanej i polakierowanej tarcicy. Obecnie najczęściej jest to drewno klejone: sosnowe, dębowe lub bukowe. Główna zaletą tego rodzaju drewna jest to, że się ono nie paczy i jest dość odporne na wilgoć i wodę. Najczęściej parapety są wykańczane lakierem, rzadziej woskiem lub olejem. Mocuje się je przy użyciu pianki poliuretanowe." - cytat z Blog stolarski
Żródło: Blog stolarski
A takie, jak poniżej, nie do końca do nas przemawiają, są zbyt idealne, co oczywiście nie znaczy, że nie są ładne - jak zawsze kwestia gustu.
Ciekawy wpis polecam
OdpowiedzUsuńtez tak chce!
OdpowiedzUsuńCo sądzicie o posadzce żywicznej? Z tego co widzę staje się coraz popularniejsza. Powiem szczerze, że sama zastanawiam się nad wykonaniem takiej posadzki w domu. Tutaj https://polskiebudowlane.pl/portal/posadzka-zywiczna-jak-ja-wykonac/ znalazłam wskazówki ja ją wykonać.
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis
OdpowiedzUsuń