Nawiązując do Posta o tymczasowych rynnach, tak jak wspominałem na końcu posta udało mi się na szybko znaleźć tańsze rozwiązanie a niżeli zakup nowych rynien PCV.
Tymczasowe rynny plastikowe fi 150 kupiłem z demontażu od dobrego kolegi.
Cały zestaw składa się z:
ok. 30 mb rynny
49 uchwytów metalowych - podgiętych już ze spadem
2 x 4 mb rury spustowej z rewizją
2 leje spustowe
6 łączników
--------------------------------
koszt całości: 250 pln
Zamontowanie tego zestawu .... uuuuu ... nie było niestety takie proste jak się na początku wydawało. Pewnie, nic skomplikowanego, wiadomo o co chodzi, musi być odpowiedni spad, muszą być dobrze połączone i tyle, cała filozofia. Jednak pozycja w jakiej trzeba to robić nie należała do wygodnych, nie dość, że pogoda barowa, dookoła domu wszędzie nierówności, drabina się kiwa, to jeszcze trzeba wkręcać wkręty do góry!
Teraz mogę już powiedzieć, że ostatecznie zrobiliśmy z tatą dobrą robotę, rynny wytrzymały Xawerego, mimo, że miały o 50% mniej uchwytów niż książka pisze :).
Na wielu innych, pobliskich budowach również widuję coraz częściej tymczasowe rozwiązania odprowadzające wodę z dala od budynku - nikogo to już przecież nie dziwi.
Nie wygląda to najlepiej ale najważniejsze na tę chwilę, że działa tak jak powinno.
Rozwiązanie "na szybko" - pewnie zostanie już tak do końca zimy :)
Witam , jeśli to nie tajemnica , to powiedzcie ile Was kosztowała Sielanka do tego momentu , bez kosztów działki i papierologii . Też z żoną kupiliśmy projekt Sielanka z podw. garażem i także mamy zamiar robić co się da samemu :-) Powodzenia i pozdrawiam Marcin .
OdpowiedzUsuńWyślij proszę e-maila na adres DomSielanka2012@gmail.com - odpiszę w przeciągu kliku dni jak ostatecznie podliczę wszystko.
OdpowiedzUsuńIle cm jest wypuszczony dach nad wejściem do domu. 1.od ściany frontowej 2.końcówka od wejścia do filarów.
OdpowiedzUsuńTakie odprowadzanie wody jest normalne i każdy budynek posiada takie układy. Ja jednak magazynuję wodę, ale pitną w zbiorniku hydroforowym https://www.dostudni.pl/zbiorniki-2000l,c71.html gdyż zależy mi na tym, aby wody nigdy nie zabrakło.
OdpowiedzUsuńOczywiście wszelkiego rodzaju prace wodne czy kanalizacyjne są po prostu ważne i ja jestem również zdania, że warto jest wiedzieć komu je zlecać. Osobiście każdemu polecam doskonałego hydraulika https://hydraulik-warszawa.pl/ co do którego ja mam pełne zaufanie.
OdpowiedzUsuńBardzo lubię odwiedzać ten blog
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńsuper wpis
OdpowiedzUsuńSuper wpis
OdpowiedzUsuńTen etap budowy jest bardzo ważny i warto zadbać o jego prawidłowe wykonanie.
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuńMoim zdaniem najlepszą opcją do odprowadzania wody z dachu jest jej bezpośrednie posłanie do podziemnego zbiornika. Może to być np. dobrze uszczelniony zbiornik betonowy. Coś w stylu szamba. Zebrana w ten sposób deszczówka będzie nam służyć do podlewania trawnika
OdpowiedzUsuń