1. płytki podłogowe w całym domu, garażu i kotłowni,
2. płytki ścienne w kuchni, łazience, WC - czyli wszędzie tam, gdzie miały być
3. ocieplona ściana w garażu
Położyliśmy 10 cm styropianu szarego, który został przykryty płytą OSB. Rozwiązanie takie wydaje się nam być bardzo praktyczne - ściana jest twarda, nic się nie wgniecie, jeśli np oprze się rower. Płytę OSB można pomalować. Ale to na później. Ważne, że jest ocieplone.
4. zamontowane parapety drewniane
zdecydowaliśmy, po burzliwych naradach, ze położymy parapety drewniane. Przede wszystkim wdzięczny, ciepły wygląd. Dwa - możliwość idealnego ich dopasowania do okna - w łazienkach i kuchni nie wcinamy w ścianę, więc parapet musi być idealnie długi. Parapety z płyty MDF mają tolerancję błędu +/- 5 mm. To nas nie urządzało. Stąd pomysł na kupno parapetów drewnianych i pomalowania ich na biało. Ostatecznie wyszło super. Muszę jeszcze nadać im kolor a wybrałam biały. Myślę, że parapety w tym kolorze dobrze spasują się z listwami przypodłogowymi, również w kolorze białym.
5. zrobione ocieplenie stropu a także wylana posadzka. Na stropie położyliśmy ocieplenie, aby uniknąć uciekania ciepła. Poszła gruuuba warstwa ocieplenia.
Najpierw 6 cm styropianu, później pianka poliuretanowa z folią - 10 cm.
6. zamontowane schody strychowe i zamknięty otwór wejściowy na górę
Kupiliśmy drewniane schody strychowe, składane. Oczywiście był problem ze znalezieniem odpowiednich, ponieważ mamy dość wysoki dom - 280 cm. Standardowe schody to 270 cm... Mój Mąż nieźle się nagimastykował, żeby znaleźć pasujący model. Udało się. Schody były droższe niż pozostałe, bo niestandardowy wymiar. Ale nie mieliśmy wyboru.
Piotrek przy pomocy obu Tatów zamontowali schody a później zakryli cały otwór płytą kartonowo-gipsową.
7. zamontowany stelaż do podestu wejściowego/malowanie desek- dobrze czytacie, podestu :)
Nie chcieliśmy już wylewać kolejnych betonów, zatem postanowiliśmy wykorzystać nasze deski, o których już wielokrotnie pisaliśmy a także umiejętności spawalnicze mojego Teścia. Łącząc te dwa warianty powstał pomysł stworzenia podestu tzn. stelaż metalowy a na nim zaimpregnowane, pomalowane i poprzykręcane deski. Mój Tata wykonał dokładne pomiary, zrobił szablon, tak aby deski były również wokół filarów a także po bokach i na froncie. Finalnie nie będzie widać stelaża tylko deski, które pomalowaliśmy impregnatem Vidaron w kolorze Palisander.
8. I teraz najlepsze - od piątku, 26 maja, mamy zamontowaną KUCHNIĘ! :-)
Efekt końcowy jest zachwycający. Kuchnia prezentuje się wspaniale. Nie spodziewałam się takiego efektu i szczerze, to jeszcze nie dociera do mnie, że ona już tam jest i jest nasza! :) Stolarz naprawdę się spisał. Mam nadzieję, że kuchnia będzie nam służyć wiele lat.
Mój Małżonek podłączył wodę w kuchni, więc jest już luksus :)
W ogóle to mój Mąż, dzięki budowie, zdobył dodatkowe fachy tj, elektryk, hydraulik, specjalista ds. przydomowych oczyszczalni itp :). Radzi sobie ze wszystkim świetnie i szczerze to nie wiem skąd on to wszystko wie :) W mojej ocenie robi wszystko znacznie lepiej i dokładniej niż niejeden "fachowiec".
Jeśli chodzi o sprzęt ADG to poszliśmy w jedną markę - BEKO. Odstępstwem jest okap, którego jeszcze nie zamówiliśmy ale model mamy już wybrany.
Okap Klarstein Lumio Neo |
9. zamówiliśmy panele podłogowe do trzech sypialni. Wybór padł na panele VOX, model Szafir Dąb Sydney brązowy. Z tego samego salonu kupiliśmy listwy przypodłogowe MDF, malowane na biało, wysokość 10 cm.
10. czekamy również na zamówione drzwi wewnętrzne - Pol-Skone, model Fiord, pełne, malowane, kolor biały.
Poniżej fotki, które znacznie lepiej zobrazują efekty prac niż moje pisanie :)
![]() |
Malowanie desek - dokładnie z każdej strony |
![]() |
Płytki ścienne w łazience - nad nimi będzie tapeta, ale cały czas szukam odpowiedniej |
![]() |
Łazienka - płytki pod prysznicem, stelaż WC |
![]() |
Stelaż WC - ujęcie nr 2 :) |
![]() |
WC - płytki identyczne jak w łazience - inne nam się nie podobały |
![]() |
Płytki ścienne w kuchni - patchwork, bardzo delikatny. Jest 7 rożnych wzorów. Najlepiej widać to na żywo :) |
![]() |
Pierwsze kolory na ścienne - Beckers Vanilla Mufin |
Nasza KUCHNIA :) widok z korytarza |
Witrynka - taką sobie wymyśliłam We wnęce obok mebli zagości lodówka |
Kawałek blatu roboczego i bufet |
Białe fronty malowane |
Zlewozmywak, bateria, deska - zestaw IKEA |
Mój Mąż dokłada coraz więcej gniazd elektrycznych i wyłączników KARLIK, seria DECO |
Poddasze w trakcie ocieplania |
Montaż schodów i zakrywanie wejścia |
Są i schody :) |
Radzę dobrze zaimpregnować te parapety, zwłaszcza w kuchni i łazience. Ze zlewu będzie się chlapać. W garażu również daliśmy 10 cm styropianu na ścianie do pokoju (my w miejscu łazienki mamy 4 pokój). Szkoda tylko, że zmniejsza się przez to i tak wąski garaż. Gdybym mógł wybudować 2 raz sielankę, to na pewno garaż byłby podwójny lub przynajmniej szerszy o metr. W pojedynczym jest bardzo wąsko- po zaparkowaniu samochodu z obu stron zostaje bardzo mało miejsca - nic więcej się tam nie przechowa.
OdpowiedzUsuńParapety mamy bardzo dobrze zaimpregnowane, w tym temacie wspomaga nas Sąsiad-stolarz z ponad 20-letnim stażem pracy :) A i woda jakoś bardzo nie chlapie :) Tak, zgadzam się, że garaż jest trochę za wąski. Choć my w naszym docelowo będziemy w nim trzymać tylko samochód. Inne rzeczy będziemy trzymać w naszych 3 budynkach gospodarczych, które są na działce. Dlatego nie chcieliśmy większego garażu.
UsuńNajważniejsze, że prace posuwają się do przodu - oby tak dalej! Trzymam za Was kciuki!
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo w imieniu swoim i męża :)
UsuńRównież za niedługo wprowadzam się do nowego domu.
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis z masą przydatnych informacji
OdpowiedzUsuńCenne wskazówki i informacje zostały tutaj zebrane. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńBardzo przydatny wpis. Właśnie za niedługo również będę montować właz na strych.
OdpowiedzUsuńAh to przenoszenie, przewożenie... ile to pracy ale i ile satysfakcji jak już mieszka się na nowym, na swoim :) A przeprowadzamy się nie tylko z domu do domu, jak musimy przenieść firmę to fachowcy z Przeprowadzki biur Gdańsk pomogą zawsze. Podejmą się też zlecenia przeprowadzki do nowego domu.
OdpowiedzUsuńTen wpis odmienił moje życie!
OdpowiedzUsuńWarto poczytać takie inspirujące wpisy!
OdpowiedzUsuńfajnie tu u Ciebie! blog warty polecenia :)
OdpowiedzUsuńCiekawy artykuł. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńSuper wpis
OdpowiedzUsuńNapisałabym, że fajny wpis, ale tego nie zrobię, bo ten wpis to prawdziwa petarda!
OdpowiedzUsuńIm bliżej przeprowadzki tym więcej pracy
OdpowiedzUsuńArtykuł bardzo dobry ! zresztą jak zawsze :)
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis
OdpowiedzUsuńŚwietny artykuł
OdpowiedzUsuńFajnie opisane wszystkie prace, dużo wartościowych informacji można tu znaleźć
OdpowiedzUsuńi tak sie to robi!
OdpowiedzUsuńPrzy projektowaniu instalacji elektrycznych w nowych budynkach ważne jest przestrzeganie odpowiednich norm i regulacji. Wybór odpowiednich materiałów i ich specyfikacji wpływa na bezpieczeństwo całej instalacji. Więcej informacji o wymogach i standardach można znaleźć na stronie https://elektryk-wroclaw.pl/instalacje-elektryczne/.
OdpowiedzUsuńWarto zaufać specjalistom. Rzeczoznawca budowlany posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwalają uniknąć problemów technicznych i finansowych w przyszłości. Skorzystaj z pomocy eksperta, jakim jest rzeczoznawca budowlany Poznań.
OdpowiedzUsuń