Wizualizacja Sielanka II A

Wizualizacja Sielanka II A

środa, 12 października 2016

Post techniczny - Izolacja podłogi na gruncie, odkurzacz centralny, tynki, trochę podłogówki...

Idziemy pełną parą.
Jesteśmy po tynkach, był też gość od posadzek wymierzył, wyliczył, doradził.
Czas rozpocząć układanie izolacji na chudziaka.

Na początku budowy grubość izolacji zaplanowaliśmy na 10 cm i o tyle obniżyliśmy poziom chudziaka względem bloczków betonowych.
Niestety z czasem plany nieco uległy zmianie, zrezygnowaliśmy z desek w salonie (grubość 25-28mm) na rzecz płytek (10-15mm) i ogrzewania podłogowego.
To spowodowało, że różnicę grubości materiału wykończeniowego musimy teraz zrekompensować styropianem co w ostatecznym rozrachunku daje grubość izolacji, którą musimy położyć równą 12cm.

Izolacja u nas będzie wyglądać mieszanie, jak przekładaniec :).
Rozpoczynając budowę zbieraliśmy materiały budowlane jak chomiki, rzeczy, które mogły być wykorzystane ponownie (a mogliśmy je mieć za darmo lub po niskiej cenie) zostawialiśmy na później.
W taki właśnie sposób uzbieraliśmy 250m2 zbrojonej siatką plastikową pianki poliuretanowej o różnych grubości (5, 6 i 10cm) w płytach 1x1m pokrytych od góry folią aluminiową a od spodu filcem lub niektóre papą. Pianka pochodzi z demontażu ocieplenia pomieszczeń gospodarczych w Niemczech. Na szczęście nie musieliśmy martwić się ani o transport ani o demontż, wszystko zorganizował tata Grzegorz.
Dzięki temu kupimy znacznie mniej styropianu a i pianka ma znacznie lepszą izolacyjność cieplną i wytrzymałość na ściskanie niż styropian.
Nasza kanapka izolacyjna będzie wyglądać tak:

  • 6cm pianka poliuretanowa
  • 3 cm styropianu Termo-organika SILVER (wytrzymałość na ściskanie 2400kG/m2)
  • 3 cm styropianu Termo-organika SILVER (wytrzymałość na ściskanie 2400kG/m2)
  • folia budowlana
  • chudy beton

Poniżej kilka zdjęć z układania izolacji. Dużo można by jeszcze pisać. Jeżeli zainteresuje Was jakieś zdjęcie, pytajcie, odpowiem, opowiem, podpowiem :).





















































9 komentarzy:

  1. A jaką dokładnie izolację zastosowaliście ?


    zbiornik ppoż

    OdpowiedzUsuń
  2. A jak ta izolacja sprawdza się w większych pomieszczeniach ?

    OdpowiedzUsuń
  3. W większych pomieszczeniach jeszcze lepiej a przede wszystkim ekonomiczniej się sprawdza.

    altany ogrodowe

    OdpowiedzUsuń
  4. Podłogę musicie jakoś dodatkowo ocieplić, bo przez te butelki będzie dużo ciepła uciekać. Styropian jest bardzo dobrym izolatorem przez co świetnie się sprawdza przy większości rodzajów ociepleń. Niestety dużą wadą jest łatwość z jaką można go zniszczyć i fakt, że jest podatny na różnego rodzaju środki, które go niszczą. Dlatego przed zastosowaniem trzeba poczytać coś
    więcej żeby sprawdzić czy styropian będzie się nadawał do planowanego przez nas ocieplenia

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja swój dom juz powoli urządzam i dekoruję. Właśnie planuję aranżację ścian w salonie i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem jak fototapety na wymiar. Moze ktoś z was wypowie się czy to waszym zdaniem dobry pomysł?

    OdpowiedzUsuń
  6. Oczywiście fototapety to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale jeśli już o nich wspominasz to moim zdaniem do takiego domu świetnie sprawdziłaby się Fototapeta las . Przemyciłaby do niego trochę świeżości i dzikości z zewnątrz. Uważam, że to na prawdę świetne rozwiązanie

    OdpowiedzUsuń
  7. miło się czyta te wpisy!

    OdpowiedzUsuń
  8. Fajnie tu u Ciebie muszę częściej tu zaglądać

    OdpowiedzUsuń