Któregoś dnia przypomniałem sobie o tym rozwiązaniu i zacząłem szukać w internecie.
Sporo czasu poświęciłem żeby znaleźć jakieś fajne realizacje, efektem jednak jest tylko jeden polski artykuł, w którym łączy się te dwa obiekty (drewutnia i altana w jednym).
Dopiero całkiem niedawno, zupełnie przypadkiem zainteresował mnie program "Maja w ogrodzie", w którym prezentowane było właśnie takie połączenie.
Zerknijcie tylko, czy nie prezentuje się to okazale?
Wyobraźcie sobie tylko delikatny zapach schnącego drewna unoszącego się we wnętrzu takiej altany.
Źródło: Maja w ogrodzie |
Źródło: budujemydom.pl |
Warto przeczytać i zapisać sobie gdzieś na komputerze pomysł jak wykonać zaprezentowaną wyżej altanę - szczegóły znajdziecie tutaj lub możecie od razu pobrać artykuł w pliku pdf.
Kształt altany oczywiście może być różny, ośmiokątny, czworokątny lub na dobrą sprawę dowolny.
Nam w tej chwili podoba się bryła prostokątna, ponieważ w jednym końcu chcemy zbudować piec i wędzarnię (o tym będzie wkrótce kolejny post).
Na sam koniec ostatnia propozycja przechowywania drewna, tym razem z wykorzystaniem ściany wiaty garażowej.
Żródło: Alpejskie tradycje składowania drewna opałowego |
I co sądzicie o takim sposobie magazynowania drewna do kominka? 2 w 1. Oszczędność na miejscu i kosztach budowy kolejnego zadaszonego schowka.
Pozdrawiamy.
Zainspirowało mnie wykończenie ścian altanki pięknie ułożonym drzewem, jak to harmonijnie wygląda z otoczeniem, jak kiedyś dorobię się na altanę na pewno urządzę ją w taki sposób . :-))
OdpowiedzUsuńPlanuję w swoim nowym domu postawić kominek w salonie i będzie mi zależało by palić w nim oszczędnie. Na pewno duże znaczenie ma odpowiednie podłączenie, szczelność. Drzwi do kominka też warto kupić najwyższej jakości, Aby czyszczenie było bezproblemowe.
OdpowiedzUsuńfajny wpis
OdpowiedzUsuń