Wizualizacja Sielanka II A

Wizualizacja Sielanka II A

niedziela, 27 maja 2012

Podbudowa i hydraulik

Zasypywanie środka domu tzw. podbudówka cały czas trwa. Nie idzie to może piorunująco szybko ale każdy z nas, oprócz budowy, ma jeszcze inne zajęcia i mimo wielkich chęci nie jesteśmy w stanie być na budowie dzień w dzień. Ale aby usprawnić pracę tatusiowie co chwila wymyślają nowe pomysły, które pomagają i zaoszczędzić i wykonać daną pracę bez zbędnego przemęczania się :) W ładowaniu piasku, dzięki życzliwości i uprzejmości sąsiadów, pomaga nam Cyklop. To coś na kształt koparki podczepianej do ciągnika z zamykaną łychą. Rewelacyjna maszyna, zaoszczędziła nam już mnóstwo pracy i pieniędzy. Gdyby nie Cyklop, musielibyśmy wynająć Catapilara lub wrzucać ręcznie. Ręczne przesypywanie piasku to praca jak za karę - 150 ton przerzucić szypą (?!) Koszmar na samą myśl!



Teść załatwił wibrator do zagęszczania piasku od znajomego, nie musimy się spieszyć, nie płacimy za godzinę ani za dobę, po prostu używamy. Super. W piątek (25.05) silnik odmówił współpracy, przegrzało się uzwojenie, zadymiło się z wyłącznika i stop. To tylko dowód na to, że pewnych wydatków w trakcie budowy nie da się przewidzieć - w tym przypadku 180zł za przewinięcie stojana. Najważniejsze, że niczyje zdrowie nie ucierpiała ... a silnik, można zawsze naprawić, wymienić!





Sobota, 26 maja 2012 uzgodniony fachowiec - hydraulik do zakładania kanalizacji. Planowaliśmy, że rury kanalizacyjne położymy sami, bo tak naprawdę na pierwszy rzut oka to nic trudnego, trzeba tylko połączyć plastikowe rury, różne kształtki, trójniki i redukcje. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy, że instalacja ta, jest na tyle poważna, że nie można sobie pozwolić na błąd. Niedokładne wykonanie kanalizacji mogłoby zemścić się po kilku latach eksploatacji koniecznością np. "żmijkowania" lub w czarnej wersji kucia posadzek.






Więcej zdjęć jak zawsze zamieściliśmy w Fotorelacjach z budowy.

środa, 23 maja 2012

Poziom zerowy zakończony!

22-05-2012
Otrzymaliśmy informację od rodziców z placu budowy, że poziom zerowy zakończy! Nie mamy jeszcze zdjęć z tego etapu, w ciągu tygodnia czas spędzamy w pracy z dala od budowy. W piątek jak wrócimy do siebie zrobimy zdjęcia - wtedy się pochwalimy.

Teraz podbudowa.
Def. wg Muratora:
Podbudowa - warstwa oddzielająca podłogę od gruntu rodzimego. Musi być przeuszczalna dla wody i nośna. Utrzymuje stały ciężar samej podłogi i przenosi wszelkie obciążenia użytkowe. Czasem pełni też funkcję termoizolacji.

Tego samego dnia rozpoczęło się nawożenie piasku, czymś trzeba zasypać tę wielką dziurę. Mamy do zapełnienia jakieś 40cm. Wg wstępnych przeliczeń na podbudowę potrzebujemy około 10 wywrotek tj. 150 ton. Słyszy się to strasznie ale nie jesteśmy rekordzistami. Na innych blogach czytaliśmy, że niektórzy zworzą grubo ponad 200!
Najpierw nawieziemy jakieś 20cm żwiru, ubijemy wibratorem i ułożymy kanalizację. Fajnie byłoby gdyby przed wibrowaniem popadał obficie deszcz - to naturalny zagęszczacz piasku.
Na rury nasypiemy kolejną warstwę 20cm piasku i znów ubijemy. Dalej folia i chudy beton. Wszystko wg. dobrej praktyki murarskiej i wiedzy zaczerpniętej z Muratora, którego uważamy, że na czas budowy warto zaprenuerować!

poniedziałek, 21 maja 2012

Kończymy fundamenty

W międzyczasie stawiania kolejnych bloczków postanowiliśmy oczyścić te, które już są i je zagruntować preparatem hydroizolacyjnym. Wybraliśmy Disprobit firmy TYTAN w proporcji 1:2. Szło całkiem sprawnie, gorzej było wieczorem, kiedy usuwaliśmy kropki ze skóry... :). Dopiero później doczytaliśmy, że najlepiej puszcza rozpuszczalnikami naturalnymi - olej napędowy, benzyna.


Zaczynamy gruntować

Przez chwilę mięliśmy piękne domino na budowie:). Rozłożony tak specjalnie dla taty, żeby nie musiał daleko nosić tych ciężkich i opitych deszczówką kanoldów

Jeszcze tylko ostatnia (4) warstwa bloczków do położenia...

...i koniec :)



Kolejny etap....kanalizacja i chudziak.


środa, 9 maja 2012

Adresy blogów


Adresy internetowe do blogów osób budujących wg projektu Sielanka z firmy Horyzont. Dzięki tym stronom uświadomiliśmy sobie jak bardzo pomocne są informacje bezpośrednio z placu budowy, zdjęcia, opisy. Wielokrotnie przeglądając fotografie z budowy innych Sielanek mogliśmy, jeszcze na etapie adaptacji projektu, wprowadzić zmiany, które później z pewnością okazały by się znacznie bardziej kosztowne lub być może nawet technicznie niewykonalne. Te blogi przeczytaliśmy od początku do końca i dalej regularnie je śledzimy.
  1. http://sielanka.mojabudowa.pl/
  2. http://ristowscy.blogspot.com/
  3. http://www.sielanka2011.mojabudowa.pl/
  4. http://forum.muratordom.pl/blog.php?73197-delfina7/page55
  5. http://www.dwawjednym.pl/sielanka/
  6. http://www.mariolkap.mojabudowa.pl/

Więcej adresów Sielankowiczów znajdziecie na stronie blogu www.sielanka2011.mojabudowa.pl


Wizualizacje projektów

Sielanka wersja A


Sielanka wersja B