Wizualizacja Sielanka II A

Wizualizacja Sielanka II A

czwartek, 5 kwietnia 2012

Przygotowania do budowy

Dziennik Budowy
Nasze Sielankowe życie :)


Pati i Piotr

Wszystko zaczęło się latem 2011 roku, kiedy to powstał pomysł wybudowania domku na wsi. Działka jest, jakieś zaskórniaki też, więc może warto :) Zanim jednak przeszło do czynów odbyliśmy rozmowy z naszymi rodzicami, którzy bardzo szybko się zaangażowali w cały projekt, zaoferowali swoją pomoc - ostatecznie ustaliliśmy, że dom wybudujemy wspólnymi siłami:) Pierwszym krokiem był wybór odpowiedniego projektu. Ustaliliśmy główne wytyczne według których będziemy szukać projektu. Przede wszystkim zależało nam, aby dom był parterowy z poddaszem do adaptacji i dwuspadowych dachem, o powierzchni nie większej niż 150 m2 na parterze. Po przeszukaniu kilkunastu stron internetowych i przewertowaniu katalogów znaleźliśmy idealny dla nas projekt - SIELANKA! Spełnia wszystkie nasze oczekiwania - będzie pięknym, skromnym domem :)














Miejsce gdzie wybudujemy naszą Sielankę.







W pierwotnym projekcie wprowadziliśmy kilka, niedużych zmian - powiększyliśmy łazienkę, usunęliśmy spiżarnię, powiększyliśmy garaż, usunęliśmy pralnię, zatem przejście do garażu będzie prosto z korytarza.

Po ostatecznym zatwierdzeniu przez nas zmian, skontaktowaliśmy się z projektantem, który zajął się adaptacją projektu oraz wszelkimi zezwoleniami, aby ostatecznie uzyskać pozwolenie na budowę. W oczekiwaniu na dokumenty postanowiliśmy nie tracić czasu i zaczęliśmy rozglądać się za materiałami budowlanymi. Zaczęliśmy od pustaka ceramicznego - ustaliliśmy, że będzie to pustak ceramiczny firmy CERPOL. Kiedy cegła stanęła na działce zaczęliśmy rozglądać się za bloczkami betonowymi, cegłą pełną, drutem zbrojeniowym, hydrauliką (TECEflex), elektryką, kominami (PLEWA) itd - chcieliśmy kupić to wszystko przed rozpoczęciem budowy, czyli mieliśmy całą zimę :) Oczywiście we wszystkich decyzjach pomagali (i robią to nadal) nam rodzicie, którzy są nieocenieni, najwspanialsi na świecie i bez których nie dalibyśmy rady:) Kupiliśmy także betoniarkę, ponieważ my, Samorobni, takie sprzęty musimy mieć :)

Ja zaczęłam planować nasze wnętrza, bo jak się okazuje, już na etapie planowania budowy trzeba wiedzieć jakie okna, gdzie krany, wanna, gdzie jakie kable itd. Generalnie trzeba mieć już w głowie poukładane jak to wszystko będzie finalnie wyglądać, aby w późniejszych etapach budowy uniknąć niepotrzebnych przeróbek, kucia ścian i związanych z tym kosztów, nerwów itd. A nie jest to łatwe. Moim pomocnikiem okazał się program do projektowania wnętrz. Najpierw był to internetowy program floorplanner.pl i tak mi się spodobało, że chciałam więcej. Więc znalazłam drugi darmowy program Sweet Home i w nim zaprojektowałam wnętrze naszego domu ze zmianami – do dziś się bawię i co chwila wymyślam coś nowego :) Polecam każdemu – świetna zabawa, która doskonale obrazuje wygląd przyszłego domku:) Poniżej efekt mojej pracy w programie floorplanner.pl :) floorplanner.com

Projekt w programie floorplanner po naszych zmianach :)

Zima cały czas trwała, a że była dość ciepła ( gdybyśmy przewidzieli wcześniej to zaczęlibyśmy budowę pod koniec jesieni - wtedy otrzymaliśmy pozwolenie na budowę :), postanowiliśmy nie tracić czasu i w jeden z październikowych, słonecznych dni przygotowaliśmy zbrojenie do fundamentów a także nadproża do okien. Tak wyglądała nasza praca :)



Kręcenie zbrojenia do fundamentów




Uszykowane zbrojenia do okien i drzwi





7 komentarzy:

  1. witam Was. Gratuluję pierwszego kroku bo nawet najdalsza podróż od niego się zaczyna. My również rozpoczynamy przygodę z Sielanką. Kupiliśmy ten domek tydzień temu w stanie surowym zamkniętym pod Łodzią. Będziemy Wam kibicować w następnych etapach budowy. Darosze

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy za miłe słowa. Wam również życzymy wytrwałości i czekamy na relację z Waszych "sielankowych" zmagań budowlano-wykończeniowych.
      Pozdrowienia.
      P.P.

      Usuń
  2. Tak sobie przeglądam bloga, że postanowiłem zacząć czytać od samego początku :) sporo niezłych fotek!

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie taki zapis jak z pamiętnika o tym jak powstaje nowa budowa :) Gratulacje

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajny wpis. Podoba mi się

    OdpowiedzUsuń
  5. Pomyślcie także o współpracy z rzeczoznawcą budowlanym. Na różnych etapach budowy taka pomoc może okazać się przydatna. Najlepszym wyborem z pewnością będzie rzeczoznawca budowlany Wrocław .

    OdpowiedzUsuń